Holdoversigt sæsonen 24/25


Så er GSG igen klar med en ny sæson.

Tilmelding skal ske via hjemmesiden under fanen holdtilmelding. Tilmelding åbner mandag d 24. juni kl 8.00.

Her vil I kunne se holdoversigten: Holdoversigt 2024-25-Revideret

Vi har ændret lidt på det i år, da vi i mange år har haft spring begynder for de 5-6 årige tirsdag kl 18-19. Det er alt for sent. Derfor er der nu mulighed for at vælge et af de to hold, som hedder Spring begynder og Spring 1, da aldersgruppen er ens. Dog anbefaler vi Spring begynder til dem, som kommer fra Puslingeholdet, og Spring 1 til dem som har gået til springgymnastik før. Men det er også for at undgå at børn kommer på venteliste.
Trænerne skal nok tage hensyn til alder og sværhedsgrad.

Det betyder, at vi kan starte et nyt hold op til familier med børn i 7-11 års alderen, som har lyst til at lave noget aktivt sammen i stedet for iPad, TV, computer.
Det hedder Fart & Fun, og vil være alt fra høvdingebold, hockey, rundbold, stafetter, styrkeøvelser til konkurrencer og meget andet.
Alle kan være med, og alle skal være aktive. Gode ideer til lege er velkomment.
Vi håber I har lyst til at være med til at forme holdet, få lidt sved på panden, og et smil på læben……..nogle skal måske også øve sig på at være gode vindere og gode tabere, men det tager vi også seriøst 🙂

Vi glæder os til sæsonstart og ser frem til at modtage Jeres tilmeldinger.
Share Button

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *